Systemy techniki budowlanej
Przepust kablowy BKD 90

System BKD 90 spełnia najwyższe wymagania. Dzięki bagnetowemu zamknięciu zapewnia szybką i łatwą technikę montażu, który zakończony jest po obrocie pokrywy o 30˚. Bagnetowy przepust kablowy jest przystosowany do użycia przy różnych technikach uszczelnień. Standardowe wykonanie jest przystosowane do termokurczliwego uszczelnienia kabli. Jako alternatywę stanowi zimnokurczliwa technologia KS dostępna na zamówienie. System BKD 90 zapewnia kompatybilność z innymi systemami i jest przystosowany do wielu specjalnych rozwiązań.

Pokrywy systemowe

Opcjonalnie dostępne są rury zimnokurczliwe.

Opcjonalnie dostępne są rury zimnokurczliwe.

Opcjonalnie dostępne są rury zimnokurczliwe.

Bagnetowy szczelny kołnierz

System przepustów kablowych BKD 90 składa się ze szczelnego kołnierza, który jest wykonywany w wersji pojedynczej lub podwójnej. Szczelne kołnierze są dostarczane w długości odpowiadającej grubości ściany w stanie surowym i umieszczane w szalunku.

Przy dużej ilości kabli do przeprowadzenia przez ścianę i strop, możliwy jest montaż szczelnych kołnierzy w bloki. Ścięte narożniki pozwalają optymalnie kontrolować zagęszczenie betonu wokół przepustu kablowego. Przepusty kablowe są dostarczane wraz z pokrywami zamykającymi i folią ochronną. Wnętrze przepustu pozostaje czyste podczas montażu, a przepust natychmiast po zabetonowaniu jest gazo- i wodoszczelny.

System BKD 90 jest przystosowany do różnych wariantów i możliwości połączeń, dostępne są kołnierze pojedyncze, podwójne, skośne i zewnętrzne oraz odpowiednie pokrywy do przyłączenia rur lub systemu ochrony kabli KSS.

Odpowiedni do uszczelnienia przewiertu w ścianie lub stropie. Dostarczany z uszczelką kołnierza, pierścieniem uszczelniającym, pokrywą ochronną i elementami mocującymi. Możliwość połączenia z pokrywami systemowymi lub systemem KSS.
Średnica maks. przewiertu 85 mm.

Odpowiedni do skośnego prowadzenia kabli po kątem 30 ˚, 45 ˚ lub 60 ˚. Z ramą pomocniczą i klinem ze styropianu. Dostarczany też jako blok jedno- lub dwustronnych szczelnych kołnierzy. Min. grubość ściany 200 mm.

Odpowiedni do jednostronnego połączenia z pokrywami systemowymi lub systemem kabli KSS. Do stosowania w ścianach o grubości od 60 mm

Odpowiedni do dwustronnego połączenia z pokrywami systemowymi lub systemem KSS. Do stosowania w ścianach o grubości od 100 mm.

Odpowiedni do jednostronnego połączenia z pokrywami systemowymi lub systemem KSS. Przeciwna strona do bezpośredniego przyłączenia gładkich rur osłonowych kabli o średnicy zew. 75 lub 110mm. Min. grubość ściany 150mm.